Učitel němčiny v Anglii 

 

O svých zážitcích a práci z více jak ročního pobytu v Anglii jsem napsal knihu nebo spíše pojednání o tom, co jsem tam zažil. Třeba o studiu a kurzech angličtiny, o své práci učitele němčiny, o Indech a jejich příšerné výslovnosti. 

 

Napište mi o zaslání bezplatné kopie příběhů humorných i jiných. Vlastně se nejedná o opravdovou knihu. Je to pokus o vážné i nevážné zamyšlení a srovnání chování lidí v Anglii a u nás. Jedná se o elektronický zápis (ve Wordu) o velikosti 100 kB.  

 

Na knize budu dále pracovat a ještě do ní zahrnu mimo jiné následující:

V anglickém kalendáři nemají jména - tedy neslaví svoje jmeniny. I když jsem nasadil svoji nejlepší angličtinu, nemohli jsme se se Stuartem domluvit na tom co míním oslavou svátku. Aby ne, když něco takového jako oslavu jmenin nikdy nezažil.

 

Stuart se hrozně rád učí češtinu. Tedy po pravdě zatím umí jen několik nezbytných vět jako třeba: Jedno pivo prosím. Zde přepisuji jeho poslední sms, kde sami poznáte, jak se snaží oživovat si češtinu.

 

Ahoj kamerade, jak se mas? Svítí slunce zde - krásný! I have sent you a postcard today. I hope you like it. Best wishes to you and your little family! Opetruj se. Stu

 

Na fotografii je Stuart se svým synem Aidenem v restauraci v malém městě Burnham - on - Sea v hrabství Somerset v jihozápadní Anglii.